DİYARBAKIR ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ABİDE 2024 ARAŞTIRMASI BAŞARI TESTİ UYGULAMALARI ANKARA İLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ABİDE 2024 ARAŞTIRMASI BAŞARI TESTİ UYGULAMALARI ANKARA İLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gerçek yaşam senaryoları üzerinden öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini edinme seviyelerinin ulusal düzeyde izlenmesi, değerlendirilmesi ve öğrencilerin başarılarını etkileyen faktörlerin ortaya konulması amacıyla Genel Müdürlüğümüz tarafından "Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) Projesi" yürütülmektedir.

İki yıllık döngüler hâlinde gerçekleştirilen ABİDE Araştırması'nın bu yıl dördüncü döngüsü 81 ilde gerçekleştirilmektedir.

24-26 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara ilinde 64 okul, 104 şubede öğrenim gören 4, 8 ve 10. sınıf düzeyinde 2.558 öğrencinin katılımıyla ABİDE Araştırması başarıyla tamamlandı.

ABİDE Araştırması'ndan elde edilen verilerin analizleri sonucunda öğrencilerin sahip olduğu bilgi ve becerilere yönelik önemli bulgular sunması hedefleniyor. İki yıllık döngüler hâlinde gerçekleştirilen araştırmadan elde edilecek sonuçlar, önceki döngülerle karşılaştırma imkânı da sunmaktadır.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.